Yavrukuş Anaokulu

EĞİTİM METODUMUZ


Sınıf öğretmenlerimizle birlikte yaparak - yaşayarak öğrenme metoduyla sohbetler -anadili etkinlikleri- satranç- spor- sanat çalışmaları - açık havada ve oyun odasında serbest ve kurallı oyunlar - merak ediyorum - göster / anlat -Scamper(beyin fırtınası),Gems (eğlenceli matematik) akıl oyunları,ekolojik çalışmalar, çoklu zeka, Reggio Emilia, Waldorf, Montessori öğretileri, spor aktiviteleri, mutfak atölyesi vs.. çalışmaları yapıyoruz. İngilizceyi tüm gün oynayarak, dans ederek, dramalarla branş öğretmenimizle öğreniyoruz.


Evet; sayı,şekil,renk ve sesleri öğretmeyi önemsiyoruz ama çocuklarımızın mutluluğunu, coşkusunu, özdisiplin ve merak duygusunu daha çok önemlisiyoruz. Ayrıca gezi, gözlem, deney ve atölye etkinliklerimiz ve temalı partilerimizle hayatın eğlenceli yanlarını da keşfediyoruz.


Beş duyuya hitap eden çalışmalarımızla, ayakları yere basan mutlu bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Paylaşım ve öykü saatleriyle,hatırlama-planlama-uygulama, erken yaşta matematiği kavrama, sosyalleşme ve bağımsız hareket edebilme etkinlikleriyle çocuklarımızın kendi kendilerine yetebilmeleri için varız.